Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

Rozwiązania chmurowe

INFORSYSTEM dostarcza naszym Klientom rozwiązania chmurowe (cloud computing). Korzystając z proponowanej przez nas infrastruktury, Klient nie ponosi kosztów związanych z licencjami, utrzymaniem serwerów, zasilaniem itp. Należy pamiętać też o tym, że proponowane usługi mają gwarancje dostępności ponad 99,9 co byłoby trudne i kosztowne do zapewnienia budując lokalną infrastrukturę.  Rozwiązania które proponujemy są w pełni bezpieczne oraz zarządzalne przez Klienta.


Niewątpliwe zalety Cloud Computing:

– Zmniejsza koszty użytkowania. Serwery i systemy chłodzenia zużywają coraz więcej prądu. Dotyczy to również kosztów utrzymania specjalistów IT, a nawet opłat za miejsce w którym znajdują się serwery. Nasze rozwiązania pozwalają zmniejszyć te koszty. Dajemy możliwość płacenia za wykorzystaną moc obliczeniową w ściśle określonym czasie korzystania z danej usługi.

– Zwiększa bezpieczeństwo danych. Ze względu na organizację serwerów w Cloud Computing, zabezpieczenia stają się zintegrowane.

– Odpowiada na potrzeby wynikające z coraz większej liczby połączonych urządzeń, ciągłych strumieni informacji i aplikacji WEB 2.0, takich jak otwarta współpraca, sieci społecznościowe i rozwiązania mobilne.

– Mądrze rozkłada zasoby obliczeniowe. W tradycyjnym modelu każdy komputer miał ograniczoną moc obliczeniową ponad którą nie mógł wykroczyć, a która często była niewykorzystywana. Teraz, gdy komputery służą tylko jako interfejs do serwera, każdy z nich ma dostęp do ogromnej mocy obliczeniowej a jednocześnie jest w stanie efektywnie ją wykorzystać. Co więcej, rozwiązanie Cloud Computing umożliwia przesyłanie zapytań do innych serwerów, w zależności od zapotrzebowania.cloud

Nasi Klienci:
slid1