Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

Aktualności

Profesjonalna obsługa informatyczna firm

Już ponad połowa firm MSP zdecydowała się na zewnętrzny outsourcing IT. Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści. Firma Inforsystem oferuje usługi informatyczne dla firm we Wrocławiu i okolicach. Wspieramy Twoją firmę i biznes! Niemal 3/4 reprezentantów polskiego sektora małych i średnich przedsiębiorstw docenia wagę, jaką niesie za sobą zewnętrzna obsługa informatyczna. Aktywnie korzysta z niego 55 procent firm, a niemal połowa uważa, że jego znaczenie w ostatnich latach znacznie wzrosło. To niektóre z wniosków wypływających z poświęconego outsourcingowi IT badania, które opracowane zostało w ramach cyklu Orange Insights.

Wyniki raportu dowodzą, że dla trzech czwartych małych i średnich firm outsourcing IT jest istotną kwestią w procesie informatyzacji przedsiębiorstwa. Na jego znaczenie szczególnie zwracają uwagę firmy z branży handlowej (75 proc.), usługowej (74 proc.) oraz produkcyjnej (72 proc.).

Według 49 proc. badanych firm outsourcing IT wywiera pozytywny wpływ na efektywność biznesu. Niewiele mniej – 47 proc. zauważa, że ostatnie lata przyniosły wzrost jego znaczenia. W przypadku tych dwóch twierdzeń warto przyjrzeć się podejściu sektorowemu. Ponad połowa firm z branży usług (54 proc.), twierdzi, że outsourcing informatyczny poprawia efektywność biznesu. Podobnie twierdzi 48 proc. przedstawicieli sektora handlu. Jedynie w sektorze produkcji odsetek wskazań jest niższy i wynosi 39 proc. Podobnie rozkładają się proporcje w przypadku twierdzenia o rosnącej roli outsourcingu IT. Zgadza się z nim 57 proc. firm z branży handlowej, 46 proc. usługowej oraz 36 proc. produkcyjnej.

Małe i średnie przedsiębiorstwa w większości korzystają z outsourcingu IT ze względu na wysoką jakość usług, łatwy dostęp do wysokiej klasy specjalistów oraz możliwość optymalizacji kosztów.

Do największych zalet outsourcingu IT respondenci zaliczają:

  • Dostęp do wysokiej klasy specjalistów – 54 proc.
  • Wysoką jakość usług IT – 52 proc.
  • Szybkie wdrażanie rozwiązań IT – 47 proc.
  • Optymalizację kosztów – 27 proc.

Firma Inforsystem oferuje profesjonalny outsourcing i obsługę informatyczną firm we Wrocławiu i okolicach. Skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania!

Źródło: http://www.egospodarka.pl/120867,Outsourcing-IT-okiem-MSP,1,39,1.html

Outsourcing-IT-okiem-MSP-MEtLDl

Nasi Klienci:
slid1